Problémy s protézami

Ako sa zmení život po tom, čo začneme nosiť protézu a ako predchádzať problémom.

nevyhody-protez.jpg

Žiadnej zubnej náhrade nemožno odoprieť, že nám dokáže skvalitniť život. Všetko ale má aj svoje nevýhody. V prípade zubných protéz je to hlavne problém s vnímaním chutí. Mnoho ľudí sa dlho nevie naučiť jesť s protézou, tvrdia, že chuť toho istého jedla zrazu cítia úplne inak.

Ďalším mínusom je schopnosť rozprávania, artikulácie. Po nasadení protézy sa môže objaviť šušlanie, horšia zrozumiteľnosť, zhoršené sykavky.

Napokon treba spomenúť aj nepríjemný pocit cudzieho telesa v ústach. Protéza môžu spočiatku tlačiť na ďasná, líca, čeľuste, kosti a človek má vtedy sto chutí vyhodiť ju von oknom.

Najlepším liekom je čas

V prípade protéz je najlepším liekom čas, na nové zuby si treba jednoducho zvyknúť a časom sa určite usadia na tom správnom mieste. Ak je s umelým chrupom je viac starostí ako radostí, určite zájdime za odborníkom - každá protéza sa dá vylepšiť a upraviť tak, aby sedela čo najlepšie. Čo však môžeme urobiť pre skvalitnenie pocitu z protézy sami doma, je perfektná ústna hygiena. Tá je nesmierne dôležitá aj pri prevencii problémov s ďasnami.

Priemer: 5.8 (16 votes)