O protézach

 • nevyhody-protez.jpg

  Žiadnej zubnej náhrade nemožno odoprieť, že nám dokáže skvalitniť život. Všetko ale má aj svoje nevýhody. V prípade zubných protéz je to hlavne problém s vnímaním chutí. Mnoho ľudí sa dlho nevie naučiť jesť s protézou, tvrdia, že chuť toho istého jedla zrazu cítia úplne inak.

  Ďalším mínusom je schopnosť rozprávania, artikulácie. Po nasadení protézy sa môže objaviť šušlanie, horšia zrozumiteľnosť, zhoršené sykavky.

 • protezy-stara-a-mlada.jpg

  Zubné protézy sa nám väčšinou spájajú so starými ľuďmi, ktorí už prišli o svoje zuby a musia nosiť tie „štátne". Používa ich ale aj mnoho mladých ľudí, ktorým zuby chýbajú z rôznych dôvodov - stratili ich ochorením zubov, pri úrazoch alebo majú poruchu rastu zubov.

 • starostlivost-o-protezy-smile.jpg

  Zubnú protézu môžeme pokojne zaradiť medzi pomocníkov, bez ktorých si vieme život len ťažko predstaviť. Dokonca aj bez mobilov by sa nám asi žilo ľahšie ako bez zubov - veď s prázdnymi ústami sa tak ťažko je či rozpráva!

  O protézy by sme sa preto mali poriadne starať a v podstate si tak vzájomne pomáhať. Keď je protéza v poriadku, máme o problém menej aj my.